Wrzuciłeś, Grzesiu, list do skrzynki?

27.02.2024 r. dzieci z grup: Jeżyki i Ananasy odwiedziła Pani Renata Laskowska – naczelnik Poczty Polskiej Ostrołęka 2.

Pani Renata w ciekawy sposób opowiedziała  dzieciom o pracy na poczcie. Dzięki temu mali słuchacze mogli poznać różne ciekawostki dotyczące pracy listonosza. Przedszkolaki dowiedziały się  jaką drogę musi pokonać  list, zanim trafi do adresata. Jeżyki i Ananasy chętnie segregowały listy, oglądały znaczki i rozwiązywały zagadki. Podczas tej wizyty zaprezentowane zostały atrybuty listonosza: czapka i torba, które dzieci mogły przymierzyć, aby poczuć się jak prawdziwy listonosz. Na zakończenie spotkania Pani Renata wręczyła dzieciom kolorowanki, koperty i znaczki oraz zaprosiła dzieci na rewizytę w jej pracy.