Witamy w naszym przedszkolu

IMG_8498Nasza placówka powstała w 1982 roku. Posiadamy pięć oddziałów wiekowych: 3- latki, 4- latki, 5- latki , 5-6-latki, 6- latki. Nasi wychowankowie przebywają w dużych, przestronnych, kolorowych salach. Pracujemy w godzinach 6.30- 17.00.

Dużą uwagę przywiązujemy do tego, aby każde dziecko i Rodzic znalazło u nas szacunek i zrozumienie. Jesteśmy otwarci na problemy Rodziców i dzieci. Utworzyliśmy dwie grupy integracyjne i w dalszym ciągu dążymy do tworzenia kolejnych. Naszym priorytetem jest to, aby nasze przedszkole było przyjazne dla wszystkich dzieci ,by było miło, bezpiecznie, wesoło, byśmy byli dla siebie tolerancyjni, życzliwi i uśmiechnięci. Naszym celem jest to, aby każde dziecko  czuło się jak w rodzinie. To jest dla nas najważniejsze.

Każdego roku w sierpniu, dla naszych maluszków  organizujemy ” Dni adaptacyjne ”, by ułatwić im wkroczenie w nowe środowisko.

Z dziećmi pracuje  wykwalifikowana kadra pedagogiczna . By sprostać zainteresowaniom naszych wychowanków, rozwijać ich zdolności, wychodzić na przeciw oczekiwaniom Rodziców,  na bieżąco doskonalimy się, biorąc udział w kursach, szkoleniach, konferencjach.

Nasi nauczyciele prowadzą  z naszymi przedszkolakami zajęcia: logopedyczne, rewalidacyjne, wyrównawcze. Ściśle współpracujemy również ze specjalistami z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej. Zapewniamy opiekę psychologa, pedagoga zarówno dzieciom jak i Rodzicom.

Jako jedna z nielicznych placówek w naszym mieście oraz w  Polsce, pracujemy w oparciu o program wspomagający, innowacyjny ” Klucz do uczenia się ” wg pedagogiki Lwa Wygotskiego, do którego realizacji nasza kadra pedagogiczna zdobyła odpowiednie certyfikaty, a także pomoce dydaktyczne. Posiadamy również szkolenia dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

Jesteśmy twórczy, dlatego w swojej pracy wychowawczej i dydaktycznej wykorzystujemy na co dzień aktywizujące metody, m.in. Weroniki Sherborne, Orffa, Labana, Celestyna Freineta, kinezjologia edukacyjna P. Dennisona, pedagogika zabawy KLANZA, metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz.

Podsumowaniem  naszej pracy, która daje nam największą satysfakcję  jest to, że nasi wychowankowie, absolwenci posiadają opinię jednych z najlepiej przygotowanych do podjęcia nauki w klasach 1-3 szkół podstawowych, o czym świadczą m.in. uzyskane przez naszą placówkę certyfikaty Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zapraszamy do odwiedzania naszego tolerancyjnego przedszkola.

01 (Kopiowanie)