Co nas wyróżnia

Jako jedyne przedszkole w mieście i jedno z nielicznych w Polsce, posiadamy certyfikaty potwierdzające naszą systematyczną pracę z dziećmi oraz bardzo dobre przygotowanie naszych wychowanków do podjęcia nauki w szkole:

• Przedszkole dobrze przygotowujące do szkoły – wydane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
  • Przedszkole przyjazne dzieciom – certyfikat wydany przez kapitułę programu ” Dobre bo polskie”.
  • Bezpieczne przedszkole – zdrowie oraz aktywność najmłodszych.
  • Zdrowy początek – przedszkole jest uczestnikiem programu aktywnie promującego nawyki prozdrowotne i świadomość ekologiczną najmłodszych.
  • Usuwając bariery w komunikacji, zapobiegasz izolacji – certyfikat potwierdzający, że przedszkole uczestniczy w programie i niesie pomoc dzieciom z wadami wymowy oraz dba o poprawną polszczyznę.
  • Dodaj język polski do ulubionych – certyfikat potwierdzający, że jesteśmy uczestnikami programu i aktywnie wspieramy dzieci z wadami wymowy, dbamy o językową poprawność oraz uczestniczymy w projektach logopedycznych.

Wszystkie certyfikaty udostępnione są na naszej tablicy: “Warto przeczytać”.

Jako jedno z nielicznych przedszkoli w Polsce, posiadamy certyfikaty umożliwiające nauczycielom pracę w oparciu o wspomagający program dla dzieci w wieku przedszkolnym, oparty na teorii Lwa Wygotskiego. Pierwszy etap to “Gąsiennice”- grupy młodsze, drugi etap ” Motyle”- grupy starsze. Przedszkole nasze posiada bogate i różnorodne zaplecze dydaktyczne. Zajęcia specjalistyczne z dziećmi odbywają się w gabinecie pedagogicznym i logopedycznym.