Światowy Dzień Wody

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Kreatywne Dni Nietypowe”

22 marca 2024r. w grupie Jeżyki  kreatywnie obchodziliśmy kolejny dzień nietypowy –  Światowy Dzień Wody. Tego dnia dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat wody oraz uświadomiły sobie jak ważna jest ona w naszym życiu. Podczas zabaw badawczych bliżej przyjrzeliśmy się wodzie. Badaliśmy rozpuszczalność różnych substancji w wodzie oraz co pływa, a co tonie. Dużo frajdy przedszkolakom sprawiły ćwiczenia oddechowe: ,,burza w szklance wody”, podczas których dzieci wprawiały wodę w ruch za pomocą słomek  puszczając w nią bąbelki.  Jeżyki bawiły się z balonami do ,,Deszczowej piosenki” oraz rozpoznawały odgłosy deszczu, burzy oraz szumu morskich fal.        Dzieci z grupy Jeżyki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem do życia i należy o nią dbać.