,,Spotkania z Leonem” w Pracowitych Mrówkach

Program psychoedukacyjny „Spotkania z Leonem” przeprowadzony został w grupie 6 – latków „Pracowite Mrówki”, był to cykl 10 spotkań. Zajęcia odbywały się w czwartki (co 2 tygodnie) od 12. 10. 2023r. do 11. 04. 2024r.

Podczas każdych zajęć Pracowitym Mrówkom towarzyszyła pluszowa maskotka kameleona o imieniu Leon. Dzieci dowiedziały się, że ten kameleon posiada magiczną moc – jest wykrywaczem uczuć i zmienia kolory. Zielony kolor kameleon miał, gdy był szczęśliwy, natomiast gdy było mu smutno zmieniał kolor na szary. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o przygodach niesfornego rodzeństwa – Julki i Julka oraz ich przyjaciela kameleona. Przedszkolaki wspólnie poszukiwały rozwiązań problemów przedstawionych w opowiadaniach.

Program psychoedukacyjny „Spotkania z Leonem” przybliżył dzieciom tematykę przeżywania uczuć, jak również umiejętność radzenia sobie z emocjami w różnych sytuacjach. Mrówki dowiedziały się także, w jaki sposób rozwiązywać konflikty oraz jak sobie radzić, gdy ktoś nam dokucza. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom.