Rodzice czytają dzieciom

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Czytanie dzieciom wspiera ich rozwój na wielu płaszczyznach: rozwija wyobraźnię, empatię, ćwiczy koncentrację i pamięć. Czytanie bajek pomaga lepiej zrozumieć otaczającą rzeczywistość, skłania do samodzielnego myślenia  wyciągania wniosków.

W styczniu grupę Ananasy odwiedziła mama Oliwiera. Pani Paulina podczas spotkania przeczytała dzieciom bajkę pt. ,,Franklin mówi przepraszam”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały bajki i oglądały kolorowe ilustracje. Chętnie wypowiadały się na temat przygód Franklina. Na zakończenie mama Oliwiera wręczyła dzieciom kolorowanki oraz naklejki za aktywny udział w bardzo pouczającej lekcji, która przypomniała przedszkolakom, kiedy i dlaczego należy używać słowa ,,przepraszam”.