Światowy Dzień Chleba w Jeżykach

16 października przedszkolaki z grupy Jeżyki obchodziły Światowy Dzień Chleba. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób powstaje chleb słuchając historyjki obrazkowej pt. ,,Od ziarenka do bochenka”.Poznały etapy produkcji chleba oglądając film edukacyjny ,,Jak produkowany jest chleb”. Dzieci bardzo szybko uświadomiły sobie, że produkcja chleba jest wynikiem ciężkiej pracy wielu ludzi. Jeżyki poznaną teorę  wdrożyły w praktykę i zamieniły się w  piekarzy,  aktywnie uczestnicząc w pieczeniu chleba. Poznały składniki potrzebne do wypieku chleba, wyrabiały ciasto, obserwowały jak rośnie i piecze się. Na koniec dzieci zajadały się świeżym chlebem, który wspaniale zarumienił sie w przedszkolnym piekarniku.