ul. Powstańców 4 | kontakt@pm16.ostroleka.edu.pl | (29) 764 40 80

Lekcja pierwszej pomocy w Jeżykach

data wpisu: 26 lutego, 2024 | kategoria wpisu: Aktualności

22.02.2024 r. w grupie Jeżyki odbyła się cenna lekcja z udzielania pierwszej pomocy. Pan Bartłomiej Domian – Ratownik Medyczny przypomniał przedszkolakom numery alarmowe, pod które należy dzwonić gdy potrzebujemy pomocy medycznej. Jeżyki dowiedziały się, jak zgłaszać wypadek oraz jakie informacje należy podać dyspozytorowi. Pan Bartłomiej uświadomił dzieci, jak ważna jest znajomość swojego imienia i nazwiska oraz miejsca zamieszkania. Dzieci uczyły się, jak sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można pomóc, dopóki nie przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poznały podstawowe zabiegi resuscytacji, ćwicząc na fantomie.

czytaj więcej ...

SPOTKANIE Z MUZYKIEM

data wpisu: 26 lutego, 2024 | kategoria wpisu: Aktualności

21.02.2024 r. wszystkie przedszkolaki miały okazję spotkać się z  Panem Kamilem Fluks, który jest dyrygentem w Ostrołęckiej Orkiestrze Kameralnej i kierownikiem muzycznym w Zespole Pieśni i Tańca ,,Kurpie” w Ostrołęce. Pan Kamil w ciekawy sposób przedstawił dzieciom  swoją wielką pasję, czyli muzykę. Zaprezentował batutę, która jest nieodzownym elementem wyposażenia każdego dyrygenta oraz kamerton, który służy do strojenia instrumentów muzycznych, partyturę oraz wiele różnych instrumentów: gitarę, pianino cyfrowe, skrzypce, cajon, waltornię. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały dźwięków, jakie wydają te instrumenty, same również  próbowały na nich grać. Na zakończenie Pan Kamil powiedział dzieciom, że najlepszy  instrument na świecie to nasz głos. Nasz gość zagrał muzykę a wszystkie dzieci pięknie zaśpiewały piosenki z dziecięcego repertuaru: ,,Kolorowe kredki” oraz ,,Wlazł kotek na płotek”. Była to wspaniała muzyczna lekcja dla naszych przedszkolaków. czytaj więcej ...

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025

data wpisu: 21 lutego, 2024 | kategoria wpisu: Aktualności, Komunikaty

Drogi Rodzicu!

Dnia 26 lutego 2024r. od godz. 8.00 rozpoczyna się nabór do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Ostrołęka na rok szkolny 2024/2024.

czytaj więcej ...

Dzień Kota w Jeżykach i Ananasach

data wpisu: 19 lutego, 2024 | kategoria wpisu: Aktualności

16.02. 2024r.  dzieci z grupy Jeżyki w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Kreatywne Dni Nietypowe” obchodziły Dzień Kota. Tego dnia przedszkolaki zamieniły się w wesołe kotki i cały dzień spędziły na ,,kocich” zabawach. Z zaciekawieniem oglądały film edukacyjny oraz zdjęcia różnych ras kotów- również tych dzikich. Chętnie uczestniczyły w zabawie ,,Nakarm kotka”, podczas której mogły się wykazać zdobytą wiedzą na temat czworonogów. Jeżyki z wielkim zaangażowaniem wykonały pracę plastyczną- kolorowe kotki. Największą niespodzianką dla dzieci był puszysty gość Felek – kotek Antosi.

czytaj więcej ...

Wesołe Nutki i Pracowite Mrówki w Szkole

data wpisu: 18 lutego, 2024 | kategoria wpisu: Aktualności

15.02.2024r. dzieci z grupy Wesołe Nutki i Pracowite Mrówki wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce. Dzieci brały udziały w lekcji fizyki oraz zajęciach sportowych. Mali odkrywcy z zachwytem przeprowadzali doświadczenia fizyczne, podczas których chętnie pomagali im starsi uczniowie. Zajęcia sportowe również sprawiły przedszkolakom wiele radości.

czytaj więcej ...

Jeden, jeden, dwa, każdy przedszkolak numer alarmowy zna

data wpisu: 14 lutego, 2024 | kategoria wpisu: Aktualności

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 obchodzimy w Europie 11 lutego. Dzień ten został ustanowiony przez Unię Europejską, aby promować istnienie oraz właściwe użycie ogólnoeuropejskiego numeru alarmowego 112.

czytaj więcej ...