Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca w naszym przedszkolu witamy Wiosnę. Starszaki poznają staropolskie zwyczaje, dowiadują się jak dawniej obchodzono ten dzień – czym jest równonoc i  wiosna kalendarzowa. Młodsze dzieci obserwują pogodę, roślinki w naszym ogrodzie przedszkolnym, obserwują pączki na drzewach – śpiewają piosenki o Wiośnie, uczą się wierszyków, biorą udział w zabawach o tematyce wiosennej.

W tym roku to nasze Krasnoludki przygotowały wspaniały program artystyczny. Zaśpiewały piosenki, mówiły wierszyki, zaprezentowały taniec i zagrały na instrumentach muzycznych. A na koniec zaśpiewały piosenkę o porach roku wykorzystując gesty języka migowego.

W tym dniu odbyło się też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego “Wiosenne Kolory” Gratulujemy uczestnikom!