Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego

Co roku w ostatnią niedzielę września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Jeżyki obchodziły ten dzień 22.09. Zaprosiły starszych kolegów korzystających ze świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce. Dzieci bawiły się zmysłami, z zasłoniętymi oczami rozpoznawały smaki, zapachy, już wiedzą jak pomóc osobom niewidomym, ale przede wszystkim dowiedziały się jaki zbliża się dzień. Miały okazję zobaczyć i dotknąć aparat słuchowy. Jeżyki zaśpiewały starszym kolegom i koleżankom piosenkę w jezyku migowym, nauczyły gestów: dziękuję, do widzenia, dzień dobry. Wszystkie dzieci dowiedziały się, że niebieski motyl jest specjalnym symbolem osób niesłyszących. Na koniec była słodka niespodzianka.