Lekcja Kyokushin Karate

18.10.2023 r. Jeżyki i Pracowite Mrówki uczestniczyły w znakomitej lekcji karate, którą poprowadziła Sensei Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate pani Kinga Przybyłek, medalistka m.in. Mistrzostw Mazowsza, Mistrzostw Polski i Międzynarodowych Turniejów.

Przedszkolaki poznały podstawowe słowa w jezyku karateków, uczestniczyły w rozgrzewce i treningu, podczas którego mogły poczuć się choć przez chwilę karateką. Zajęcia wzbudziły duże zainteresownie wsród dzieci, które miały okazję spróbować swoich sił w tym trudnym sporcie.

,,Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości. Ćwicznie uwagi, kształcenie woli, wytrwałości, odpowiedzialności, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom – to wszystko należy do cnót sportowca”

Jan Paweł II

Dziękujemy mamie Jasia i Marysi za zorganizowanie spotkania oraz pani Kindze za przeprowadzony trening.