KOLOROWO W JEŻYKACH

13.03.2024 r. w grupie dzieci 4 letnich odbyło się niezwykłe spotkanie z uczniami klasy I “a” ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce. To kolejne spotkanie w ramach autorskiego projektu “Wspólnie ciekawi świata”.
Podczas zabawy dzieci dowiedziały się co to jest język migowy, kto go używa i jak umiejętność posługiwania się nim może stać się ważnym elementem w naszym życiu.
Wysłuchały “cichy wiersz” z elementami języka migowego, poznały nowe gesty polskiego języka migowego (kolory, zwroty grzecznościowe, a nawet alfabet), wzięły udział w mini zawodach, w których cały czas utrwalały poznane gesty, współpracowały i wspólnie się bawiły.
Na koniec spotkania okazało się, że pierwszoklasiści idąc do przedszkolaków spotkały pewną Panią, która przekazała list do dzieci i która za chwilę też będzie bawiła się kolorami budząc przyrodę do życia.
Dziękujemy uczniom klasy I i Pani Agnieszce S. za wspólnie spędzony czas, wspaniałą zabawę i naukę.