MAMO, TATO POBAW SIĘ ZE MNĄ!

Z powodu rozprzestrzeniania się w Polsce koronawirusa została podjęta decyzja o zawieszeniu zajęć w szkołach, przedszkolach, żłobkach i na uczelniach.
Zachęcamy Państwa do wspólnej zabawy z dziećmi. Oto Nasza propozycja na dziś:

PAPUGA TIKI – TAKI
Jest to zabawa przeznaczona szczególnie dla małych dzieci.
Cała rodzina siedzi w kręgu, a dziecko wchodzi do środka i obraca się. W tym czasie osoby siedzące w kręgu recytują wierszyk.

Kręć się, koło, kręć się, koło,
wszystkim dzisiaj jest wesoło.
Papuga Tiki – Taki pokaże,
wam nowe znaki.

Dziecko pokazuje jakieś wymyślone gesty, które powtarzają osoby siedzące w kręgu. Papuga może naśladować czynności, zachowania zwierząt, pojazdy. Na zakończenie dziecko mówi wierszyk.

Już papuga jest zmęczona, raz, dwa, trzy.
Tiki – Taki będziesz ty!

I wskazuje pacem kolejną osobę, która będzie papugą.

MAMO, TATO!
Ciekawym zakończeniem zabawy może być samodzielne stworzenie papugi.

Po więcej materiałów zapraszamy na stronę Naszego Przedszkola na facebook: