11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

,,Jest takie miejsce na mapie świata – Polska! To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce”

11 listopada 1918 rok to bardzo ważna  data dla każdej Polki i Polaka. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość i wróciła na mapę świata.

10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca odzyskanie  niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup świętowały ten wyjątkowy dzień. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, przyłączając się do akcji ,,Szkoła do hymnu”, następnie dzieci z grupy Pracowite Mrówki przedstawiły część artystyczną. Tego dnia do naszego przedszkola przybyli również wspaniali goście – Tobiasz Kaczmarczyk i  Dawid Śmiałek, uczniowie klasy wojskowej ZSZ Nr 2 w Ostrołęce.