07 czerwca 2017r. w naszym przedszkolu był dniem szczególnym. Miała miejsce uroczystość związana z nadaniem imienia placówce „Kraina Odkrywców”, w której wzięli udział przedstawiciele samorządu oraz dyrektorzy ostrołęckich placówek oświatowych.
Na samym początku, dyrektor przedszkola Alina Lenkiewicz powitała gości, po czym zebrani obejrzeli część artystyczną w wykonaniu przedszkolaków. Dzieci z grup integracyjnych: „Pracowite Mrówki” i „Wesołe Nutki”, w przebraniach odegrały przedstawienie pt. ”Tajemnice zielonego lasu”.
Następnie, wicedyrektor przedszkola- Elżbieta Olszewska, która pracuje w przedszkolu od początku jego istnienia, czyli od 35 lat- przedstawiła historię placówki. W tle wystąpienia goście mogli oglądać multimedialną prezentację zdjęciową i zobaczyć, jak zmieniało się przedszkole na przestrzeni lat.