Dzień 11listopada  to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W  przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek do polskich symboli. Dlatego też 9 listopada w Przedszkolu Miejskim Nr 16 ” Kraina Odkrywców” w Ostrołęce odbyła się uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Tego dnia dzieci z grupy V ” Wesołe Nutki” szczególnie przygotowały się do ważnego wydarzenia wcielając się w role postaci historycznych i przedstawiły historię odzyskania przez Polskę Niepodległości. Celem uroczystości było rozbudzenie postaw patriotycznych wśród dzieci.

Na zakończenie wszyscy dumnie przyjmując właściwą postawę odśpiewali hymn Polski ” Mazurek Dąbrowskiego”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.