SPOTKANIE Z MUZYKIEM

21.02.2024 r. wszystkie przedszkolaki miały okazję spotkać się z  Panem Kamilem Fluks, który jest dyrygentem w Ostrołęckiej Orkiestrze Kameralnej i kierownikiem muzycznym w Zespole Pieśni i Tańca ,,Kurpie” w Ostrołęce.
Pan Kamil w ciekawy sposób przedstawił dzieciom  swoją wielką pasję, czyli muzykę. Zaprezentował batutę, która jest nieodzownym elementem wyposażenia każdego dyrygenta oraz kamerton, który służy do strojenia instrumentów muzycznych, partyturę oraz wiele różnych instrumentów: gitarę, pianino cyfrowe, skrzypce, cajon, waltornię. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały dźwięków, jakie wydają te instrumenty, same również  próbowały na nich grać. Na zakończenie Pan Kamil powiedział dzieciom, że najlepszy  instrument na świecie to nasz głos. Nasz gość zagrał muzykę a wszystkie dzieci pięknie zaśpiewały piosenki z dziecięcego repertuaru: ,,Kolorowe kredki” oraz ,,Wlazł kotek na płotek”. Była to wspaniała muzyczna lekcja dla naszych przedszkolaków.