[su_spoiler title=”zobacz zdjęcia”]  Przedszkole Miejskie Nr 16 bierze udział w projekcie Piłkarskie Przedszkola Legii „Legia Soccer Schools”. Zamieszczamy na naszej stronie internetowej informacje przygotowane przez koordynatora Łukasza Chmielewskiego.

Piłkarskie Przedszkola Legii “Legia Soccer Schools” to zajęcia sportowe dla dziewczynek i chłopców od 3 do 7 roku życia.
Nowa inicjatywa Legii Warszawa „Piłkarskie Przedszkola Legii” jest częścią ogólnopolskiego projektu „Legia Soccer Schools”, którego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród najmłodszych dziewczynek i chłopców poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia w oparciu o zajęcia sportowe na najwyższym poziomie.

Podczas zajęć dzieci, będąc pod opieką trenera oraz asystentki, wkraczają w zaczarowany świat bajek i opowieści, w którym przeżywając przygody bawią się, rywalizują w duchu fair play oraz grają w mini piłkę nożną. Podstawą zajęć są gry i zabawy ogólnorozwojowe, ćwiczenia koordynacyjne i rytmiczne, nauczenie zasad fair play, pracy w grupie, reakcji na porażki i zwycięstwa oraz kształtowanie młodego charakteru za pomocą zajęć sportowych. W zajęciach będą także wstępować słówka w języku angielskim (tak aby

Dzięki odpowiedniej liczebności grup (do 15 os.) oraz bogatemu wyposażeniu placów treningowych, każde dziecko może liczyć na pełne wsparcie zarówno pod kątem pomocy w czasie piłkarskich zadań jak i rozwijania talentów i zdolności motorycznych które drzemią w każdym małym człowieku. Przyjmuje się utworzenie 4 grup wiekowych.

Starannie wyselekcjonowana kadra trenerska to osoby, które na co dzień prowadzą zajęcia piłkarskie w najlepszym miejscu do rozwoju młodych talentów – Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Bazując na swoim doświadczeniu oraz programie zajęć stworzonym specjalnie dla najmłodszych, wspierają chęć do ruchu młodych chłopców i dziewczynek i dają szansę na przeżycie niezapomnianych chwil.

Projekt Legii Warszawa w Ostrołęce to kompleksowy projekt dla całej rodziny. By wzmocnić poczucie więzi między rodzicem a jego pociechą w ramach zajęć „Piłkarskie Przedszkola Legii” będziemy zachęcać do udziału w zajęciach również opiekunów naszych małych adeptów piłki nożnej. Takie zajęcia będą odbywać się raz w miesiącu. Z opiekunów będziemy chcieli utworzyć oficjalną drużynę Legii w Ostrołęce , aby to ich dzieci wspierały na trybunach na co tygodniowych treningach tatusiów oraz w meczach z innym miastami oraz ośrodkami w Warszawie, w którym również ten projekt wystartował.

Dodatkowo dzieci w Ostrołęce będą odwiedzane przez zawodników z ekstraklasy pierwszego zespołu Legii. Oraz będą organizowane wyjazdy dla całych rodzin na spotkania z piłkarzami, mecze ekstraklasy oraz zwiedzanie muzeum i stadionu Legii.

Piłkarskie Przedszkola – Legia Soccer Schools to m.in.:
> Całoroczne zajęcia dla dziewczynek i chłopców urodzonych w latach 2007 – 2013.
> Autorski program treningowy dla najmłodszych Legii Warszawa.
> Wyjątkowe warunki do treningu na syntetycznej murawie.
> Spotkania w dogodnych terminach.
> Sprzęt treningowy firmy adidas w barwach Legii Warszawa.
> Nauka języka angielskiego w trakcie trwania zajęć.
> Profesjonalne wyposażenie placów treningowych.
> Małe grupy – do 15 dzieci w drużynie.
> Dwójka Trenerów do opieki nad każdą z grup.
> Każde zajęcia trwają ok. 60 minut.
> Mecze najmłodszych z innymi ośrodkami tego typu w innych miastach oraz rodziców z różnych ośrodków,
> Ubezpieczenie NNW każdego uczestnika na kwotę 20 000 PLN.
> Upominki od Legii Warszawa – gadżety, wejścia na mecze, spotkania z zawodnikami pierwszej drużyny.
> …i wiele innych!

Co roku odbywa się oficjalne zakończenie piłkarskich przedszkoli na głównej płycie stadionu Legii gdzie zjeżdżają się wszystkie ośrodki treningowe Legii z całej Polski.

Klub również poszukuje lokalnych firm do współpracy, które chciały by się zareklamować wykorzystując zasięg i siłę marki klubu Legia Warszawa.

Łukasz Chmielewski
Trener koordynator