W poniedziałek 15 lutego w naszym przedszkolu byli z wizytą młodzi adepci sztuki karate z klubu MKKK SHINKYOKUSHIN Ostrołęka. Czwórka młodych sepai na co dzień trenująca w sekcji Rzekuń pod opieką instruktora sempai Wojciecha Domańskiego, pokazała dzieciom różne techniki sztuki karate. Był pokaz, wspólne ćwiczenia i zabawa. Pracowite Mrówki i Ananasy próbowały swych umiejętności na tarczach treningowych, na których zawodnicy karate ćwiczą swoje techniki podczas treningu. Dzieci zobaczyły też cały rytuał, towarzyszący walce sportowej oraz samą walkę wykonaną przez sześciolatków i ośmiolatków z MKKK SHINKYOKUSHIN. Strój sędziego karate był widokiem równie niecodziennym, jak kimona,w których wystąpiły dzieci. Okazuje się, ze walka karate oraz treningi dla dzieci nie są sportem brutalnym a treningiem, który rozwija sferę psychofizyczną dzieci. Uczy czym jest dyscyplina i szacunek dla osób starszych oraz swoich rówieśników. Pozwala poprawić koordynację ruchową i sprawność fizyczną, zapobiegać wadom postawy i pozytywnie wyładować dziecięce emocje. Składamy podziękowania dla młodych sempai: Oliwii Kossowskiej, Alicji Rychlickiej, Krystiana Kossowskiego i Kuby Rychlickiego oraz ich instruktora sempai Wojciecha Domańskiego.