4 kwietnia 2017 r. w Przedszkolu Miejskim Nr 16 odbyło się rozstrzygnięcie V edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu Literackiego pod hasłem: „Gdy się wkoło rozglądamy, świat ciekawy odkrywamy”. Patronat honorowy konkursu objął Prezydent Miasta Ostrołęki Janusz Kotowski. Konkurs skierowany został do dzieci z ostrołęckich przedszkoli oraz ich rodziców i opiekunów. Celem jego było zachęcenie do rodzinnego pisania wierszy o tym jak tajemniczy i ciekawy może być świat. Na tegoroczny konkurs wpłynęło 46 wierszy. Były to piękne wiersze o marzeniach, o odkrywaniu świata, przyrody, świata dziecięcych zabaw. Czytając je udajemy się w świat magicznych podróży odkrywając niedostępne przestworza kosmosu. Wszystkie wiersze zostały wyróżnione i nagrodzone. Autorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Niespodzianką przygotowaną przez organizatorów było praktyczne działanie w twórczych kącikach.